Estetik Diş Hekimliği

estetik diş hekimliği uygulamaları ve tedaviiler

Estetik Diş Hekimliği

Sağlıklı ve estetik bir gülüş tasarımına dayanan estetik diş hekimliği, ağız içinde sağlıklı yapının korunarak, diş eti ile diş yapısının gülüş tasarımı çerçevesinde yeniden düzenlenmesini sağlayan bir estetik uzmanlık dalıdır. Hem sağlık açısından hem de estetik bir gülüş açısından oldukça önemli olan estetik diş hekimliği pek çok faktörü bir arada bulundurarak sağlıklı bir gülüş elde edilmesini sağlamaktadır. Diş yapısını bozan ve ağız içi sağlığı kötü etkileyen pek çok olumsuz faktör bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları; çarpık dişler, diş etlerindeki iltihaplanmalar, diş çürükleri, yaşlılığa bağlı dişlerdeki deformasyonlar ve diş renk kaybıdır.

Dişlerde Renk ve Şekil Bozukluğu İçin Estetik Diş İşlemleri

Dişlerde görülen tüm deformasyon ve bozukluklara karşı farklı estetik tedaviler uygulanmaktadır. Bu estetik tedaviler öncelikle ağız içi sağlığının elde edilmesi ardından da sağlıklı bir gülüşe kavuşulması için oldukça önemlidir. Dişlerde renk problemi ve zamanla sararmalar oldukça sık rastlanan bir durumdur. Estetik açıdan bu durum polisaj işleminin ardından yapılacak olan beyazlatma işlemi ile tamamlanmaktadır. Bu sayede hem dişler daha sağlıklı görünecek hem de estetik anlamda daha hoş diş görünümleri sağlanacaktır. Diş bozukluklarına karşı ise porselen laminate veneer tedavi yöntemi uygulanabilir. Çok az miktarda aşındırılan diş yüzeyine yapıştırılan porselen laminate veneerler ile etkin şekilde diş bozuklukları giderilmektedir. Bu sayede hem yaşlılık belirtileri yok edilecek hem gülüşlerde estetik bir tasarım sağlanacaktır. Dişlerde çarpıklık görülmesi durumunda ise ortodontik tedavi yöntemleri ile çarpıklıklar giderilerek, varsa diş etlerinde sağlıksız dokular temizlenerek gülüş tasarımı yeniden yapılandırılmaktadır.


 Estetik Diş Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Estetik diş tedavisi günümüzde oldukça kolay ve bir o kadar da önemli bir işlemdir. Hem sağlık hem de görsel estetik açısından büyük öneme sahip olan estetik diş tasarımı öncelikle uzman estetik diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Bunun yanı sıra tercih edilecek estetik diş kliniği de en az diş hekimi kadar önemlidir. Hijyen bakımından klinikler, uzmanlık açısından da diş hekimleri diş estetiği yaptıracak kişiler tarafından araştırılmalıdır. Fiyat konusu sağlığınızdan sonra gelmeli, fiyata aldanıp yanlış tedavi yöntemlerine başvurmamalısınız.