İstanbu'da Estetik Diş Hekimliği Kliniği
09 Eki 2018

İstanbul’da Estetik Diş Hekimi

Diş sağlığı günümüzde hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmeye başladı. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere her ne kadar o zamanlarda da diş sağlığı ve görüntüsü konusunda farklı ve etkili çalışmalar yapılmış olsa da günümüzde artık tüm çalışmalar daha öncesinde olmadığı kadar etkili bir şekilde gerçekleştiriyor. Normalde İstanbul’da estetik diş hekimi denildiği zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen şeyler, bilindik tarzdaki tedaviler oluyordu. Buna bir de estetik kavramı ile alakalı yanlış düşünceler eklendiği zaman oldukça etkili sonuçları beraberinde getirebilecek olan çalışmalar yerine istekleri asla karşılamayacak çalışmalar yapılabiliyor.

Bu tarz olumsuz durumların oluşmasının engellenmesi adına ise artık birçok kişi İstanbul’da estetik diş hekimi konusunda ciddi anlamda araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Yapmakta oldukları bu araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere artık estetik diş hekimliği ile alakalı yapılmakta olan çalışmalar son derece fazla. Böyle olunca da pek çok kişi ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar tam olarak akıllarında yer ettikleri tarzda bir estetik diş hekimliği çalışmasından faydalanamıyorlar. Bilindiği üzere ağız ve diş yapısı yüzün tam anlamıyla tamamlayıcı bir parçası olarak biliniyor. Dişlerin mümkün olduğu kadar doğal bir görünüme sahip olması, beyaz olması ve düzgün sıralanması; yüz için oldukça önemli detaylar arasında kendine yer buluyor.

Dişler, yüz kısmındaki en açık renge sahip dokular bulunduğu için gülümseme ya da konuşma sırasında ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla birçok kişi de karşısındaki kişinin dişlerine odaklanıyor. Bundan dolayı da insanların büyük bir kısmı güzel bir gülüşe sahip olmak adına İstanbul’da  estetik diş hekimi arayışına giriyorlar. Estetik diş hekimliği konusu; ağırlıklı olarak gülüşe odaklanmaktadır. Bundan dolayı da gülüş dizaynı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yapılmakta olan uygulamalar esnasında yüz, yanak, burun, çene, yanak, dudak, çene, ten rengi ve yaş gibi detaylar oldukça önemlidir. Doktor; bu konudaki tüm detayların üzerinde net bir şekilde durduktan sonra çalışmalara başlanmış olacaktır.

Düşünülenin aksine İstanbul’da estetik diş hekimliği çalışmalarında dişlerin renginin ve şeklinin değiştirilmesi yeterli olmamaktadır. Çünkü böylesi bir çalışmanın yapılması sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar asla tam anlamıyla istenildiği gibi gerçekleştirilmemiş olacaktır. Estetik diş hekimliği çalışmalarında dolgu başta olmak üzere diş temizleme, kaplama gibi çalışmaların her birinin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Kaplama çalışmaları sırasında ise mutlaka diş yapısı ön plana çıkartılmalıdır. Çünkü kimi kaplama çeşitleri ağızda istenilen görüntünün ortaya çıkmasını sağlamayacaktır. Doğal görüntünün ortaya çıkmaması demek, hekim ne kadar başarılı olduğunu düşünmüş olursa olsun fark etmez asla kişinin günlük yaşamında kendilerine güvenmesini sağlamıyor olacaktır. Böylesi olumsuz durumların oluşmasının engellenmesi adına ise dikkat edilmesi gereken pek çok farklı detay bulunmakta.

Bu detayların başında ise İstanbul’da estetik diş hekimliği konusunda deneyimli olmayan kişiler ile iletişime geçilmesi geliyor. Her ne kadar özellikle de son dönemlerde bu konuda deneyimli olduğunu söylemekte olan isimler ile karşı karşıya kalınması sonrasında ortaya oldukça kötü sonuçlar çıkabilmektedir. Dolayısıyla ilk aşamada mutlaka yeterli oranda deneyimli olan doktorlar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise doktor ile yapılacak doğru çalışmalar ile beraber ne tarzda bir estetik diş çalışmaları yapılması gerektiği konusunda fikir birliğine varılmalıdır. Tüm detayların ayrıntılı olarak üzerinde durulması ile beraber ise çok kısa bir sürede ilk aşamada planlama işlemi yapılacak, sonrasında doğru uygulamalar ile istenilen görüntü ortaya çıkmış olacaktır.

Leave a Comment