0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:79/A Mecidiyeköy/Şişli - İSTANBUL
info@turkiyedental.com
Pembe Estetik – Diş Eti Estetiği
Pembe Estetik – Diş Eti Estetiği

Pembe Estetik – Diş Eti Estetiği

Güzel bir gülümseme için sadece dişlerin düzgün ve güzel görünmesi yeterli olmamaktadır. Ağız içi uyum da gülümserken büyük önem arz etmektedir, bunun için diş etlerinin de güzel ve sağlıklı bir görünüm ile dişlerle uyumlu olması gerekmektedir. Diş merkezimiz, hastalarımızın en güzel ve sağlıklı ağız içi yapısına sahip olmaları için, pembe estetik uygulamasını yapmaktadır. Bu konuda sektörün lideri olan merkezimiz, modern ekipman ve teknikleri ile de sektöre öncülük yapmaktadır. Merkezimizin tamamen steril ve hijyenik koşullarında yapılan bu uygulamada, en son teknolojiye ait pembe estetik için gerekli cihazlar ve malzemeler kullanılmaktadır.    

Pembe Estetik Nedir? Ne Zaman Yapılmalıdır? 

Diş etleri sadece güzel bir görünüm için değil, aynı zamanda ağız ve diş sağlığı için de çok önemlidir, pembe estetik uygulaması da diş etlerinin sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturulması için uygulanan yönteme denmektedir. Normal ve sağlıklı olarak kabul edilen diş etleri gül kurusu renginde ve keskin hatlara sahip olmalıdır. Merkezimiz, pembe estetik uygulaması ile diş etlerinin kanamasız, sağlıklı, daha sert kıvamlı ve dişlere uygun bir şekle sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle diş etlerinde renk solması, kanama ve düzleşme olanlarda diş eti rahatsızlıkları olmaktadır. Bu belirtiler görüldüğünde veya daha güzel bir görünüme sahip olmak isteyenler, merkezimize başvurarak, deneyimli uzmanlarımız tarafından muayene edilmelidir.

Pembe Estetik Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Merkezimizde pembe estetiğin beş yöntemi bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Rejeneratif: bu yöntemde değişik sağlık sorunlarından dolayı oluşan doku kayıpları, dokuları uyarma yöntemi sayesinde eski haline gelmesini sağlamaktayız. Uyarmadan yeterli sonuç alamazsak, sorunlu dokuları uzaklaştırıyor ve yerine kemik tozu ile proteinlerle suni destek sağlamaktayız. Böylece hastalarımızın diş etlerinde, daha güzel bir görünüm elde etmekteyiz.

2. Gingivektomi: merkezimizde bu yöntemle diş etlerinde bulunan fazlalıklar alınarak, diş etlerinin estetiğini sağlıyoruz.

3. Gingivoplasti: bu yöntemle, diş etleri ile dişlerin seviye olarak uyumlarını gerçekleştiriyoruz.

4. Kron boyu uzatma: merkezimizde uyguladığımız bu yöntemle fazla diş etlerini çıkartıp, çürük dişleri şekillendiriyor ve kron boylarını uzatıyoruz.

5. Botoks uygulaması: botoks uygulamasını, diğer yöntemlerden istediğimiz sonuçları alamadığımız, diş eti problemleri için uygulamaktayız.

Pembe Estetik Nasıl Uygulanıyor?

Diş merkezimizde, hastalarımızın gerekli muayenelerini yaptıktan sonra, hastalarımız ile birlikte uygulayacağımız yönteme karar veriyoruz. Daha sonra ise, elektro cerrahi yöntem veya lazer ile yaklaşık 15 ile 20 dakika süren uygulamamızı gerçekleştiriyoruz. Seanslarımızın sayısı ise, hastalarımızın diş eti sorunlarına göre değişmektedir. Pembe estetik uygulamamızda ayrıca diş taşlarının da temizliğini yapmaktayız.

Pembe Estetiğin Faydaları Nelerdir?

Diş merkezimizde uygulanan bu yöntemin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

1. Hastalarımızın dişlerindeki farklılıkları gidererek, aynı uzunlukta olmalarını sağlıyoruz.

2. Diş dizilişlerini düzeltiyoruz.

3. Diş kayıplarının ve iltihaplarının oluşmasını önlüyoruz.

4. Hastalarımıza daha sağlıklı, düzgün ve güzel bir gülümseme sağlayarak, psikolojik destek sağlıyoruz.