İmplant

implant diş tedavisi nasıl yapılır

Diş İmplantı

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı nedir sorusu için kısaca verilecek en iyi cevap çekilmiş olmasından kaynaklanan, eksik olan dişlerin yerine titanyumdan yapılan bir diş kökünün yerleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Günümüzde her alanda görülen değişim ve gelişim diş için de görülebilmektedir. Çok eski zamanlarda çekilen dişler yerine diş ekme işleminin gerçekleşmesi hayal bile değilken günümüz şartlarında çeşitli alternatiflerin bulunması ve bu alternatiflerin en iyisi diş implantı olmuştur. Hem estetik açıdan hem de doğal dişlere en yakın olması bakımından diş implantı en iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diş implantı yabancı kökenli bir kelime olmasına rağmen halk arasında çok bilinen ve oldukça popüler olan bir kavram olarak kullanılmaktadır. En basit ifadesi ile yapay olan dişlerin çene kemiğine yerleştirilmesi sonucunda doğal dişlerin görevini yapmasını sağlamak olarak açıklanabilir. Günümüzde en popüler alternatif olarak kullanılan diş implantı en konforlu en sağlam en doğal bir dişe sahip olmak açısından da fazlaca rahatlık sağlamaktadır.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Diş implantı nasıl yapılır? Sorusu oldukça merak konusudur. İnsan vücudu ile en uyumlu olan diş implantı porselen veya zirkonyum alternatifleri ile küçük titanyum vida ile üstüne gelmekte olan abutment birleşmesi ile bir kron oluşturularak tedavi uygulanmaktadır. Söz konusu olan titanyum vidanın görevi doğal diş köklerinin görevini üstlenmesi amacı ile çene kemiği ile en büyük uyumu gösteren bir diş kökü olarak kullanılmaktadır.

İmplant Yapılma Sebepleri Nelerdir?
İmplant Kimlere Yapılamaz?
İmplant Nasıl Yapılır?
İmplant Sayıları Nasıl Belirlenir?
İmplant Tedavisinde Protezler Ne Zaman Takılmalıdır?
İmplantın Kullanım Süresi Ne Kadardır?